Mathieu Pauwels

Mathieu Pauwels Rok narození: 1993

Místo pobytu:  Charleroi

Od kdy lezeš: Od 11 let

Specializace: lano

Instagram: Zde facebook: Zde 8a.nu: Zde

Oblíbená výzbroj: Oxi, EGO 1

Kdy jsi začal s lezením a s kým?

Začal jsem lézt se svým octem v malé oblasti nedaleko od našeho domu a potom na stěně v mém rodném městě. Chvilku potom jsem se začal chtít zlepšovat, trénovat a našel jsem si nové spolulezce v dalších lezecký oblastech jako třeba Namur, Brussel, Flandry a podobně. V tuto chvíli lezu kdekoliv v Belgii, abych mohl trénovat.

Máš přezdívku? Pokud ano, jak vznikla?

Nevím jestli je to přezdívka, ale přátelé mi říkají Matito. Nevím moc o příjmení z kterého je to odvozené. Myslím, že je to zdrobněle přátelsky: ne více.

Nejtěžší a nejhodnotnější přelezy: 

Přelez, který má v mých očích největší hodnotu, je jasně ten poslední Punt’X, moje první 9A, které si vyžádalo spoustu investic. Byla to pro mě největší výzva mého života, protože Punt’X je pro lidi mé generace mýtus. Je to pro mě čest, mít tenhle přelez.

Kdybys vůbec nelezl, jak bys nejspíš žil, co bys dělal? 

Velice dobrá otázka, spousta lidí se mě ptá. A osobně jsem stále ještě nenašel odpověď. Myslím, že bych se dal na jiný sport abych mohl překonávat svoje hranice a především potkávat lidi. Protože v mém životě, sport… to je především sdílení.

Jaké je tvoje nejoblíbenější místo na světě?

Jsem Belgičan a Belgie je velmi plochá a slunce tu moc nesvítí. Chci vám odpovědět na slunci a vysoko! Proč ne ve Španělsku v malé vesničce “Cornudella” vedle Siurana, Margalef,…

Co máš na lezení nejradši? 

Lezení je pro mě především o sdílení. Obzvlášť mám ale rád být venku s přáteli, smát se s nimi, bavit se, užívat si okolí a zkoušet těžké cesty.

Kolik měřil tvůj nejdelší pád, kdy a kde se odehrál?

Myslím, že nejdelší pád jsem zažil, když mi bylo 13. Bylo to v 6a+ ve vertikální stěně v Landelie (oblast kus od mého domu), mezi jištěním bylo 8 metrů a jasně, že to mám zkreslené, ale letěl jsem +- 20 metrů. Bylo to zajímavé…

Bojíš se padat?

S časem jsem se přestal padání bát. Myslím si, že se všichni bojíme pádu, ale s přibývajícími zkušenostmi to dokážeme překonat. Pád je pravděpodobně nejdůležitější část lezení. Ale padání je součástí her!

Bojíš se něčeho jiného? 

ANO! Pavouků…

Jaký je tvůj opičí index? 

Měřím 1,78m a moje rozpažka je 1,83m takže můj opičí index je +5cm.