Francesco Longhini

Francesco Longhini Rok narození: 1990

Místo pobytu:  Biella (Itálie)

Od kdy lezeš: Od roku 2008

Specializace: lano

instagram: Zde 8a.nu: Zde

Oblíbená výzbroj: 

Oxi S jsou nejlepší lezečky, ve kterých jsem kdy lezl. Mám rád převisy a plně na ně spoléhám, výborná podešev, skvěle padnou a jsou všestranně použitelné.

Kdy jsi začal s lezením a s kým?

Když mi bylo 17, začal jsem se zajímat o hory. Po první návštěvě Céuse v roce 2009 jsem ale našel svou vášeň ve skalách.

Máš přezdívku? Pokud ano, jak vznikla?

Nemám.

Nejtěžší a nejhodnotnější přelezy:

Ohledně nejtěžšího přelezu... je jasné, že na mě ještě čeká!
Pro mě nejhodnotnější přelezy je velmi složité posoudit. Moje (subjektivně) nejhodnotnější cesty se často liší právě v tom, čeho si na nich cením. Zmínil bych dva okamžiky:
1. Onsight přelez vícedélky “Ici c’est mieux qu’en face” na Tour Termier du Gran Galibier, 11 délek za 7b+. Zejména když jsem bojoval v osmé délce (7b+) s více než 200 m prázdnoty pod nohama, na parádním vápenci s osmimetrovým odlezem ke štandu. To mi dalo neuvěřitelný pocit svobody.
2. Přelez v Margalef “Especial Caballeros” 8a. Byl to třetí den po dvou dnech těžkého lezení. Cítil jsem se tak maximálně na 7a, ale potom jsem poslal tenhle obrovskej převis na druhej pokus díky 99 % houževnatosti a 1 % síly.

Kdybys vůbec nelezl, jak bys nejspíš žil, co bys dělal? 

Předpokládám, že bych surfoval.

Jaké je tvoje nejoblíbenější místo na světě? 

Španělsko... Do toho jsem se zamiloval. Milí lidé, skály, teplo, příjemný způsob života! Nicméně ještě musím vidět spoustu míst.

Co máš na lezení nejradši? 

Způsob života, boj s cestami, život v přírodě s dobrými přáteli.

Kolik měřil tvůj nejdelší pád, kdy a kde se odehrál?

Srpen 2018, Rodellar, sektor “La Surgencia”, v padesátimetrovém převisu cesty “El Corredor de la Muerte”. Protože nebylo moje lano dostatečně dlouhé pro spuštění, rozhodl jsem se necvakat poslední dvě presky a řetěz. Myslím, že to byl tak 20m polet. Nakonec to byla celkem sranda.

Bojíš se padat?

Zřídkakdy.

Bojíš se něčeho jiného? 

Necítím se moc sebejistě, když nevěřím svému jističi.

Jaký je tvůj opičí index? 

+3 cm