Chris Muench

CHRIS MUENCH Rok narození: 1988

Místo pobytu:  Mnichov

Od kdy lezeš: Od 11 let

Specializace: Venkovní lezení a bouldering

Instagram: Zde facebook: Zde

Oblíbená výzbroj: Oxi QC, Oxi S

Kdy jsi začal s lezením a s kým?

Začal jsem lézt na kroužku, když mi bylo 11. Zanedlouho jsem začal chodit na stěnu sám a připojil se k mnichovské tréninkové skupině. Potom, co jsem získal zkušenosti se závodním lezením na národní úrovni, začal jsem se specializovat na skalní lezení.

Máš přezdívku? Pokud ano, jak vznikla?

Jen Chris, je to jen zkráceně Christian.

Nejtěžší a nejhodnotnější přelezy: 

Tak to je určitě prvovýstup sportovky za 9a "From doubt to confidence" v Kochelu, který se mi povedl minulý rok a je pro mne velice důležitý. Další cenné přelezy jsou čtvrtý přelez "Il piccolo Orso" (8c+) ve Sparchenu a čtvrtý přelez "Nangijala" (8c+) v Kochelu. V mém deníčku na 8a.nu najdete dlouhý seznam cest a boulderů, kterých si cením.

Kdybys vůbec nelezl, jak bys nejspíš žil, co bys dělal? 

Dobrá otázka. Myslím, že bych začal dělat nějaký jiný extrémní sport jako třeba lezení v horách nebo atletiku. Doufám ale, že budu moct lézt ještě hodně dlouho.

Jaké je tvoje nejoblíbenější místo na světě?

Je spousta míst, která mám rád. Vždycky si užiju čas strávený v Juře a v Zillertalu, ale taky mám rád oblasti v jižní Francii nebo Siuranu. A pak i bouldering ve Fontáči, Ticinu a Magic Woodu.

Co máš na lezení nejradši? 

Miluju proces řešení těžkých cest. Kombinace potřebné fyzické zdatnosti s požadavkem na nalezení řešení je naprosto skvělá. A samozřejmě mám rád cestování s přáteli.

Kolik měřil tvůj nejdelší pád, kdy a kde se odehrál?

Stalo se to, když jsem dával pokus v Nangijale (8c+). Zapatoval jsem ne úplně jistě u ruky a to už jsem měl vynechané jedno jištění. Když jsem začal tahat lano na cvaknutí následující presky, zjistil jsem, že nemám dost a nabral jsem si ještě víc. V tu chvíli mi pata ustřelila a já letěl něco mezi 8 a 9 metry.

Bojíš se padat?

Ani ne. Teda pokud to není opravdu nebezpečné, ale vesměs se spíš soustředím na lezení.

Bojíš se něčeho jiného? 

Sem tam se něco najde, ale teď si nic konkrétního nevybavím.

Jaký je tvůj opičí index? 

Měřím 172 a rozpažku mám 180, takže můj opičí index je +8.