Neon je naší odpovědí na požadavek všech sportovních lezců na lehký úvazek při zachování určitého komfortu. Jeho konstrukce zajišťuje perfektní rozložení sil při pádu lezce, přitom zůstává lehká a vzdušná. Pas z jemného microfiberu přesahující nosné popruhy se stará o příjemný dotyk s vaším tělem.


BEZPEČNĚ A POHODLNĚ


PRODYŠNÉ POLSTROVÁNÍKonstrukce odvětrávaného polstrování ručí za vysokou prodyšnost při současném zachování uživatelského komfortu. Plochy mezi pevnostními lemovkami obsahují ventilační otvory, které jsou pro větší pohodlí lezce překryté perforovanou podšívkou z mikrovlákna.

ODEPÍNATELNÁ ZADNÍ PRUŽENKAZadní pruženku, která spojuje nohavičky a pas sedáku, lze odepnout a rozdělit. Určitě se někdy - v horách zejména - dostanete do situace, kdy tuto funkci oceníte.


ROZDVOJENÝ POPRUHRovnoměrné rozložení sil a vyšší komfort. Síly působící při sezení či pádu na tělo lezce se díky konstrukci rozdvojeného popruhu rovnoměrně rozkládají do celé plochy pasu, což zvyšuje celkový komfort při lezení. Lezci ho ocení zejména v delších cestách.

NOHAVIČKY „D“Vektorové síly v nohavičkách typu „D“ se rozkládají v příčné ose v úhlu 70 - 90°. Výsledná síla je příznivější pro pohodlné používání úvazku. Při příliš volném nastavení nohavic se síly rozkládají nepříznivě a může dojít k přetěžování bederní části.


SYSTÉM SPOJENÍ NOHAVIČEK A PASUNerozebíratelné a naddimenzované spojení snižuje riziko při chybném navázání úvazku na lano.

NEREZOVÉ PŘEZKYVšechny přezky na našich sedácích jsou nerezové (typ oceli SS-420J2). Díky tomu se nemusíte bát koroze a můžete s klidem lézt za psího počasí nebo u moře.