Něco se chystá - a bude to PRO!

Zdeněk Žoldoš - vývojář pracovní kolekce Ocún ... Moje kariéra technologa se naplno rozjela, až když jsem si při kreslení názorných obrázků k jednotlivým produktům uvědomil různé vychytávky jak výrobek zjednodušit a vylepšit. Jelikož byl můj šéf vnímavý člověk, tak mu to neuniklo a já dostal svoje první projektové zadání na úvazek.

"... Moje kariéra technologa se naplno rozjela, až když jsem si při kreslení názorných obrázků k jednotlivým produktům uvědomil různé vychytávky jak výrobek zjednodušit a vylepšit. Jelikož byl můj šéf vnímavý člověk, tak mu to neuniklo a já dostal svoje první projektové zadání na úvazek. Vznikl z toho Zenith s legendárním ještěrkovým popruhem, který roztočil moji kariéru úplně na jiné obrátky. Z malých projektů vznikala zadání na celé kolekce a jak rostla firma, tak rostly i moje znalosti a dovednosti. Tenkrát se nám zdálo, že od sportovního úvazku k pracovnímu není tak daleko a že do toho oboru musíme proniknout. Ušili jsme první vzorky, udělali mraky chyb, ale poučilo nás to. Nejvíce za uši nám dávala legislativa, kterou v té době ČR přebírala z EU. Dnes už mi je jasný, že postroje pro práci ve výškách potřebují tu nejjemnější péči.

Při jedné povedené akci na Koupáku na Hrubici jsem shlédl Šoumenovu hru "Doba tě semele". Díky moc za ní, Šoumene. Uvědomil jsem si, že čas běží neúprosně dál, přibývá šedin na mých skráních a s kristovkama na krku je čas na změnu. Chtěl jsem poznat něco nového a to mi v tu chvíli nabídl Beal ve Francii. Sbalil jsem si bágl a České švadlenky vyměnil za malé usměvavé černošky z Madagaskaru, které si u práce přenádherně zpívaly. Ty postroje co tam pod mým vedením šily to snad taky musely slyšet. Za ty čtyři roky jsem tam vytvořil kompletní vejškařskou výbavičku.

S dokončenou prací začala moje duše opět toužit po České křídové tabuli. Pohyb litosférických desek se sice počítá na tisíciletí, ale pro mě se země nečekaně otřásla a přišly vlny tsunami, když jsem si uvědomil, že jsem endemit a mám písek zarytý pod kůží. V té době se odněkud opět vynořil můj osudový člověk a hodil mi další lano. Nabídka zněla jasně:

" POJD ZPATKY DO CECH STOP MAM PRO TEBE SUPER VYZVU STOP OCUN BY RAD ROZJEL VYROBU PRACOVNICH POSTROJU PRO PRACE VE VYSKACH STOP "

Dlouho jsem neváhal. Narajzoval jsem se už dost, takže návrat mezi pískovcové věže jsem moc neodkládal. Přátelé, těšte se! Chystá se pracovní kolekce a už brzo z nás vypadne! "