Ocún Boulder Cup Sněžník 2016

OCÚN Boulder Cup je závod pořádaný v krásné krajině Labských pískovců. Závod je unikátní tím, že se nekoná každý rok – pouze při příležitosti otevření nového sektoru. Přijďte si zalézt a otestovat naše lezečky a crash pady!

Letošní ročník se vrací opět do míst prvního ročníku (2004), a to na vrchol Děčínského Sněžníku. Sněžník je nejvyšší stolová hora Labských pískovců s nádherným výhledem na České středohoří, Labské pískovce, Krušné hory a Sasko.

Jedná se o venkovní bouldrové závody. Závodí se v několika kategoriích, hlavním smyslem akce je však setkání boulderistů u příležitosti otevření nového sektoru na Sněžníku. Parkovat se bude na parkovišti pod Sněžníkem, dál se půjde pěšky nebo shuttle busy. U rozhledny bude registrace a podrobné informace o závodě. Závod samotný pak potrvá 6 hodin – během této doby si účastníci projdou celý nový sektor East Side400 novými bouldery. Žádní rozhodčí – vše je na vlastní čest. Finále bude probíhat na jednom z nejlepších kamenů celé oblasti. 6 finalistů a 3 bouldery. Potom se všichni přesunou do Ostrova, kde proběhne vyhlášení a závěrečná After party (3 kapely a DJs v elektro stanu).