26Červ
Zápisky ze Svěťáku

Zápisky ze Svěťáku


Autor: Lucie Trojanová Datum: 26.07.2016 Kategorie: Příběhy a rozhovory

Světový pohár v lezení na obtížnost odstartoval začátkem července v Chamonix. Zatím proběhly 3 z celkových 7 závodů a naše ambasadorky Gabriela Vrablíková a Lenka Slezáková z nich posílají zprávy plné nadšení. Největší radost mají z toho, že se Gábina dvakrát po sobě probojovala až do semifinále.


Chamonix, Villars, Briançon - červenec přichystal Gábině s Lenkou pořádnou nálož svěťákového lezení. Tady jsou jejich dojmy. 

Chamonix, 11.-12. 7.: První letošní SP v Chamonix! A byl to pro nás obě skvělý výsledek. Úspěšný výjezd začal už tím, že Léňa absolvovala dvoudenní cestu v autě s Martinem Jechem (zasvěcení vědí, ostatním na přání rády vysvětlíme). Gabča zase přijela s tolika věcmi do Budějic, že ji Tomáš Binter (vlastní trenér) nejdřív odmítl vzít do auta. Naštěstí jsme obě na registraci dorazily celé. Gabča měla odlezeno celkem brzo a začalo se ukazovat, že by mohla postoupit do semifinále. Nakonec to opravdu vyšlo! Oproti minulému roku, kdy tu skončila skoro poslední, to byl celkem posun! Pro Léňu to byl vůbec první start ve Světovém poháru dospělých a umístila se na bodovaném 30. místě. Úspěch to je pro nás obrovský, i když se Gabče v semifinále úplně nezadařilo. To, že se v SP neodpouští chyby, jsme si zažily obě. Motivace se ještě zvýšila, zkušenosti přibyly a koupání v rybníku v oblečení máme taky za sebou. Výjezd jak má být!

SP Villars 15.-16. 7.: Vyšší nadmořskou výšku ve Villars jsme pocítily už při rozběhávání před rozcvičkou, kdy jsme nedoběhly v kuse ani z parkoviště na rozlezovku. Villars je zasazen do úžasné přírody a my obě jsme se rozhodly najít si životního partnera právě tam. Rozlezovka byla od místa závodu pěkný kus cesty, takže jsme se cítily jako princezny, když nás pořadatelé vozili až pod stěnu autem. Léňa na svém druhém SP opět na bodovaném 30. místě a Gabča znovu v semifinále! Ve zbytku času užíváme volna od práce a školy, obrňujeme se trpělivostí při cestě autem s Martinem, utíkáme z ohrady před stádem krav a děláme palačinky, které na nás obvykle nezbudou. 

Briançon 22.-23. 7.: Byl to třetí závod SP ve dvou týdnech. Sice jsme bydlely skoro na hradě, ale nebylo to takové, jak to zní. A únava se na nás podepsala. To, že jsme v těžší kvalifikační cestě dokázaly zalézt lépe než v té lehčí, nás zaskočilo. Ale z tohoto zatím posledního SP si odvážíme nejvíc zkušeností.

Teď trochu odpočinku a za pár dnů nás zas můžete potkat na tréninku!

Další závod SP bude v Imstu, přijeďte fandit!

Foto: Tomáš Binter ml.

Štítky