12Dub
Nominační závod ČP v lezení na obtížnost očima Lenky Slezákové

Nominační závod ČP v lezení na obtížnost očima Lenky Slezákové


Autor: Datum: 12.04.2016 Kategorie: Příběhy a rozhovory

Lence Slezákové je teprve 16 a je čerstvou ambasadorkou Ocúnu. V sobotu na Smíchově vyhrála ve své dívčí kategorii nominační závod Českého poháru v lezení na obtížnost. Mezi ženami jí její výkon stačil na celkové druhé místo! Jak se jí líbila finálová cesta a jak se cítila, když v ní spadla?


Je začátek jara a mě čeká Český pohár dospělých a mládeže v lezení na obtížnost v Praze na Smíchově. Letos se prvním rokem můžu účastnit klání nejen v dětských kategoriích, ale i s ostatními ženami. Jsem zvědavá, jak to půjde! 

První kvalifikační cesta, růžová, vypadá těžce už od začátku. Nastupuju jako čtvrtá v pořadí, takže nervozita naštěstí nestíhá přijít a já si lezení vysloveně užívám. Kroky samy o sobě tak těžké nejsou, ale cesta vzhůru je dlouhá a vytrvalost je potřeba. Padám kousek pod topovým chytem a jsem naprosto spokojená. Zvlášť když se ukazuje, že v této cestě jsem podala jeden z nejlepších výkonů dne. Druhá kvalifikace je v menším převise a o něco lehčí. Poslední expresku cvakám poměrně rychle, tím si zajišťuju postup do finále, a to z druhého místa mezi ženami.

Žlutá je barva ženské finálovky a jde vidět, že si stavěči vyhráli – úplně nové, neznámé chyty a veliká kostka hned na začátku… Nakonec rozhoduje až vrchní část cesty, ale s perfektní atmosférou a povzbuzováním ani nejde spadnout dole. Já dolézám až do místa, kde člověk drží veliké oblé spoďáky, a shazuje mě pokus o výměnu nohou. Jsem s výsledkem spokojená, i když myslím, že mě to mohlo pustit ještě o kousek dál.

Celý můj výkon stačí nejen na úsměv na tváři, ale i na vítězství v kategorii dívek A a druhé místo mezi ženami.

Foto: Monika Brkalová

Štítky