18Kvě
Melloblocco 2017

Melloblocco 2017


Autor: Lucie Trojanová Datum: 18.05.2017 Kategorie: Příběhy a rozhovory

Největší mezinárodní závod ve venkovním boulderingu je jen jeden. Je to Melloblocco, jehož dějištěm jsou každoročně krásná údolí Val Masino a Val di Mello v italských Alpách.


Jejich dno je poseté žulovými kameny s perfektním třením a jejich lezeckou atraktivitu ještě umocňují výhledy na parádní bigwally a zasněžené vrcholky hor. Tahle údolí mají zkrátka všechno – bouldery, vícedélky i hory!

My jsme přijeli za tím prvním. Za těžkými kroky pár centimetrů nad zemí. Za esencí fyzické obtížnosti. Protože to je bouldering – no ne? A taky proto, že Mello je pravidelnou oslavou setkávání na bouldermatkách, porovnávání se v chytech a sdílení programů.

Počasí navzdory

Předpověď počasí vyhlížela nemilosrdně a nejhůř pro pátek, kdy mělo na hlavy závodníků spadnout až 20 mm srážek. Organizátoři se na deštivou variantu připravili – finálové bouldery byly zakryté plachtami. Naštěstí spadla většina avizovaných milimetrů v noci a také se ukázalo, že místní žula rychle schne.

Účast 2700 registrovaných závodníků a odhadem 6000 účastníků celkově dokazuje, že si tady z počasí beztak nikdo nic moc nedělá. Alex Megos situaci komentoval slovy, že je na vlhké chyty zvyklý ze svojí domovské Frankenjury. Což potvrdil i vlastním výsledkem – s 10 topy skončil třetí za Anthonym Gullstenem a Jorgem Verhoevenem, kteří zatopovali shodně po 11 boulderech. Čtvrtý byl Alban Levier s 8 topy, který leze v našich barvách. Naši další sponzorovaní lezci Štefan Bednár a Chris Muench skončili v první dvacítce. Ženské kategorii neochvějně dominovala Barbara Zangerl s 11 topy. Za zmínku stojí i to, že 6 boulderů vylezla na flash.

Kromě lezení se letos opět v údolí praktikovala lezecká jóga a stejně jako loni přijel i slavný bosý boulderista Charles Albert – bez lezeček zvládnul zatopovat 6 boulderů a svěřil se nám, že občas i on lezecké boty obuje. Třeba proto, že na vybraných stěnách, je bosé lezení  zakázané.

Foto: Klaus Dell´Orto, Ocún

Štítky