11Kvě
Druhé kolo ČP v boulderingu

Druhé kolo ČP v boulderingu


Autor: Lucie Trojanová Datum: 11.05.2016 Kategorie: Příběhy a rozhovory

O víkendu se našim ambasadorům dařilo. Eliška Vlčková šla do finále šestá z kvalifikace a závody nakonec vyhrála, Štefan Bednár byl druhý a Honza Chvála, který rozlézá zranění prstu, byl sedmý. Tady jsou jejich dojmy.


Eliška: "Ze závodů jsem tentokrát měla docela strach, protože jsem si před týdnem pochroumala vazy v koleni. Jako správná pesimistka jsem si představovala jenom ty nejhorší možné scénáře. Po opadnutí prvotní hysterie jsem se ovšem rozhodla na závody jít. Z kvalifikace jsem neměla moc dobrý pocit a v boulderech - kromě těch dvou, co jsem vylezla - jsem se moc nehejbala. Byla jsem ráda, že jsem vůbec postoupila do finále. V něm se mi lezlo dobře."

Lezlo se jí tak dobře, že závody vyhrála. Stejně jako ty předchozí. Štefan Bednár svoji účast příliš neplánoval a pojal ji spíš jako příjemnou zastávku na cestě do švýcarského Magic Woodu.

Štefan: "Tak ja som sa v Prahe zastavil cestou na bouldre do Magicu. Povodne sme mali ine plany, ale naposlednu chvilu sme sa rozhodli ze do Prahy dojdeme. Nasledovala troska chaoticka cesta, ale nejako sme stihli dojst na skorsiu kvali skupinu - sice z 10 min meskanim ale predsa. Kvali bola troska kruta, strasne teplo a uplne bez rozcvicky to nebola ziadna slava. Na finale uz som bol rozlezeny, znizila sa kus teplota bolo to lepsie. Podarilo sa mi onsajtnut druhy boulder cez krabice s vylezom do technickeho kuta, sam som nechapal, ako som sa tam povytacal, ale za povzbudzovania divakov som to nejako uspesne dotlacil. Troska ma mrzi treti, na ktory som mohol vyliezt, ak by som sa v nej na zaciatku nezamotal, co mi zobralo cas, a poslednym pokusom som spadol z topu, ked mi ostavalo 8 sekund dokonca, trocha som sa splasil a letel z topu. Inak pretek spickovy, bouldre genialne. Vzdy rad chodim na Cesky pohar najma kvoli kvalite zavodov. A tentokrat aj s necakanym vysledkom, parada."

Raněná šla do závodu nejen Eliška, ale i Honza Chvála. Loňská sezóna mu vyšla skvěle, ale pak si natrhl poutko v prstu. Od ledna se léčí a na Poháru se rozhodl otestovat svoji rekonvalescenční formu.

Honza: "Závody v Praze v rámci Sport EXPO byly pro mě letošní premiérou. Vzhledem k tomu, že jsem se léčil ze zranění, tak hlavním cílem bylo potkat známé tváře, vyzkoušet si zase závodní atmosféru a hlavně vyzkoušet prsty. To se podařilo a já si tak mohl závody v rámci možností užít. Celkově sedmé místo sice není úplná spokojenost, ale kdo koukal na výsledky, ví, že finálové bouldery byly postaveny nekompromisně. Holt je třeba makat!"

Foto: Standa Holec, Stanislav Mitáč - www.emontana.cz

Štítky