27Lis
Pavel Hendrych získal titul Osobnost českého sportovního průmyslu

Pavel Hendrych získal titul Osobnost českého sportovního průmyslu


Autor: Lucie Trojanová Datum: 27.11.2017 Kategorie: Co se děje v Ocúnu

Zakladatel a majitel Ocúnu Pavel Hendrych převzal v rámci 14. ročníku pražského Festivalu alpinismu ocenění za svůj přínos v oblasti vývoje a výroby horolezeckého vybavení.


Ocenění získal jako první. Jedná se o nový titul, který bude od letoška každoročně udělovat porota složená ze zástupců Hospodářské komory ČR, spolupořadatele Festivalu alpinismu Agentury Alpy a dvou profesních organizací - Asociace výrobců a obchodníků sportovního zboží ČR (AVOZ) a Asociace textilního-oděvního-kožedělného průmyslu (ATOK).

Proč se porota rozhodla ocenit právě Pavla Hendrycha a Ocún, vysvětluje její člen Jan Čermák (AVOZ): „Vybírali jsme mezi společnostmi založenými po revoluci a mezi lidmi, kteří najednou dokázali na profesní úroveň posunout svého koníčka, a přitom se jejich podnikatelský záměr prosadil a má přínos i pro celou Českou republiku, protože jejich firma výrazně exportuje.“

Nominací se sešlo větší množství, kariérní dráha Pavla Hendrycha podle Čermáka nejlépe vystihuje myšlenku ocenění: „Od politické změny, která se odehrála v roce 89, uběhlo už dost let na to, aby se vidělo, které myšlenky z doby po revoluci byly nosné.“

V Ocúnu jsme moc rádi, že se Pavel stal prvním nositelem titulu Osobnost českého sportovního průmyslu. Je to také hezká příležitost vybrat z archivů pár historických fotografií, které věrně ilustrují začátky Ocúnu. Podívat se můžete i na medailonek natočený speciálně pro ceremoniál předávání ceny.

Foto: Archiv Ocúnu, Jarmila Hendrychová, Pavel Hartmann; Video: Jan Šimánek

Štítky