Blog


17Čer

Peak District: Ráj anglických klasiků

Autor: Tomáš Brzobohatý Datum: 17.06.2019 Kategorie: Climbers Guide to the Galaxy

Průkopníci lezeckého sportu v Anglii s borháky a nýty šetřili. Peak District je díky nim perlou tradičního lezení. Čtěte, kolik si s sebou na výlet máte sbalit friendů a kolik odvahy.

Přečíst celé ⇾
03Čer

Jernej Kruder: Z tréninků utíkám do skal

Autor: Lucie Trojanová Datum: 03.06.2019 Kategorie: Příběhy a rozhovory

Nejdelším dlouhodobým plánem Jerneje Krudera je lézt až do smrti. Aby to vydržel a aby mu lezení pořád přinášelo radost, naučil se střídat různé disciplíny. A dobrý je ve všech – od boulderingu až po bigwally.

Přečíst celé ⇾
10Kvě

Chorvatsko: Příští Mekka sportovního lezení

Autor: Boris Čujić Datum: 10.05.2019 Kategorie: Climbers Guide to the Galaxy

V balkánských zemích je rozesetá spousta skal z kvalitního pevného vápna, o jejichž existenci nejspíš nemáš tušení. Jejich dřímající potenciál byl objeven teprve nedávno a od té doby bez ustání vznikají nové oblasti plné krásných cest. Do Chorvatska je to ze zbytku Evropy nejblíž a lezecky je z Balkánu nejrozvinutější. Přečti si pozvánku za lezením od Borise Čujiće, který je autorem chorvatských lezeckých průvodců. Je totiž možné, že Chorvatsko je nové Španělsko.

Přečíst celé ⇾
02Kvě

Bleskový rozhovor s Anźem Peharcem

Autor: Lucie Trojanová Datum: 02.05.2019 Kategorie: Příběhy a rozhovory

Anźe Peharc je právě v Číně, kde čeká na další závod světového poháru v boulderingu. Jaké jsou jeho pocity po bronzovém umístění v Chongquingu?

Přečíst celé ⇾
19Bře

Loic Timmermans: Nebýt jen lezcem

Autor: Lucie Trojanová Datum: 19.03.2019 Kategorie: Příběhy a rozhovory

Loic trénuje prakticky každý den v týdnu a doufá, že bude svoji rodnou Belgii reprezentovat na historicky první olympiádě, kam se dostalo lezení. Přesto pro něj sport nepředstavuje středobod vesmíru. Je živoucím důkazem, že se maximální tréninkové úsilí dá skloubit i s přípravou na právnickou kariéru.

Přečíst celé ⇾
27Úno

BOR: Neznámá oblast světových parametrů

Autor: Jenda Šolc Datum: 27.02.2019 Kategorie: Climbers Guide to the Galaxy

Boulderových oblastí s balvany z písku s krásně jemnou strukturou u nás není moc. Na Boru ten písek navíc tvoří chyty rozličných tvarů od děr až po drobné lišty. Přesto je tu klid. Snad je to odlehlostí tohoto kopce s 1400 bouldery. Přečtěte si o něm víc, a pokud vyrazíte, buďte ohleduplní k místní kouzelné přírodě.

Přečíst celé ⇾
14Úno

Jak si správně vybrat lezečky

Autor: Lucie Trojanová Datum: 14.02.2019 Kategorie: Naučná rubrika

Lezečky jsou cvičky, které musí být malé. Jejich nošení má bolet. To se všeobecně ví a kdykoli se v televizi objeví nějaký lezec, stočí se řeč k otázce, o kolik čísel má lezečky menší než normální boty. Jenže ne vždycky je tahle známá poučka správně. Kdy si tedy vybrat boty, které nenávidí vaše palce u nohou, a kdy zvolit jiné?

Přečíst celé ⇾
29Led

Sardinie: Neznámá sportovní oblast s dechberoucími výhledy

Autor: Jan Hrnčíř Datum: 29.01.2019 Kategorie: Climbers Guide to the Galaxy

Tyrkysové moře, bílé skály a nejlepší doppio pod středomořským sluncem. To je Sardinie – malý ostrov s nejasnou minulostí, vlastním zastoupením v italském parlamentu a rozmanitou přírodou. Lezcům nabízí takřka nevyčerpatelné lezecké možnosti. Od boulderů na severu přes divoké vnitrozemí a vápencový kaňon Gole di Gorropu se slavnou vícedélkou Hotel Supramonte až po ráj sportovek na východním pobřeží.

Přečíst celé ⇾
11Led

Rozhovor s Urškou Repušič: Lezení na prvním místě

Autor: Lucie Trojanová Datum: 11.01.2019 Kategorie: Příběhy a rozhovory

Od jejího raného dětství bylo zřejmé, že se narodila jako lezkyně. Ve svých 18 je Urška Repušič členkou slovinské reprezentace v lezení na lane I v boulderingu. Pokud tě zajímá, kolik času je ochotná obětovat tréninku a kde bere motivaci, čti dál.

Přečíst celé ⇾
<< předchozí 1 2 3 4 následující >>